Jak przygotować się do pierwszych zajęć

teamsport-ferie

Jaki jest podział grup pływackich w naszej szkole pływania, do jakiej grupy zapisać siebie lub dziecko?

Zajęcia nauki i doskonalenia pływania dzielimy zarówno na wiek jak i na umiejętności.

Grupy dla najmłodszych uczestników zajęć oznaczone są literami A, B oraz C i są to grupy w których dziecko bierze udział w zajęciach wspólnie z rodzicem.

Grupa A przeznaczona jest dla dzieci 3-12 miesięcy.

Grupa B przeznaczona jest dla dzieci 12 - 24 miesięcy.

Grupa C przeznaczona jest dla dzieci 2- 4 lata.

Rodzic wykupujący tego typu kurs płaci za zajęcia dziecka i cena obejmuje wstęp rodzica(czas trwania zajęć to 30 minut).

Pozostałe grupy kolorystyczne dedykowane są zarówno dzieciom jak i dorosłym z podziałem na wiek - zajęcia trwają 45 minut.

Każdy kolor grupy pływackiej określa poziom umiejętności kursanta i na podstawie opisu grupy należy wybrać dla siebie odpowiednią grupę.

Jeśli w trakcie zajęć okaże się że grupa jest niewłaściwa instruktor prowadzący zaproponuje odpowiednią grupę lub doradzi kontakt z biurem. W każdej chwili można dokonać zmiany grupy oraz basenu.

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych grup. Podczas zapisu dziecka/siebie na pływanie należy dokładnie przeczytać opis grupy ponieważ cześć grup np różowych prowadzonych jest na basenie sportowym wynika to np. z tego iż na danym obiekcie nie ma mniejszego basenu rekreacyjnego lub grupa jest na tyle zaawansowana.

Czasem jest też dopisek "Kontynuacja" co oznacza iż kursanci uczęszczający do danej grupy są już na nieco wyższym poziomie zaawansowania w związku z tym że uczęszczają na zajęcia np już od 3 miesięcy, w takim przypadku jeśli uczestnik przychodzi na zajęcia od podstaw powinien poszukać innej grupy.

W przypadku wątpliwości zawsze prosimy o kontakt z biurem.

 

Pozostaw komentarz