Nauka pływania dla przedszkolaków

Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat)

Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie to znakomity pomysł na zapewnienie swojej latorośli niemal wszystkiego, czego maluch potrzebuje. Mowa tutaj oczywiście o świetnej zabawie, rozwoju psychoruchowym oraz możliwości zdobycia bardzo użytecznej w życiu zdolności. Próba własnoręcznego przekazania dziecku praktycznej umiejętności pływania może okazać się nie tylko czasochłonna, ale i bardzo trudna. Dlatego serdecznie zachęcamy do zapisania malca do naszej szkoły pływania dla dzieci zlokalizowanej w Krakowie. 

Kurs pływacki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 4 do 7 lat. Jest to kurs prowadzony w grupach liczących sobie od 5 do 10 osób, z jednym instruktorem na każde 5 maluchów. Dziecko powinno posiadać odpowiedni strój kąpielowy i czepek oraz ręcznik i klapki basenowe. Rodzice nie biorą udziału w zajęciach. Jedna lekcja to 45 minut, w czasie których dzieci przebywają w basenie o głębokości dopasowanej do ich potrzeb (30 do 90 centymetrów) oraz o przyjemnej temperaturze wynoszącej nieznacznie powyżej 30 stopni.

Nauka pływania w Krakowie – lekcje dla dzieci

Nauka pływania dla przedszkolaków w Krakowie dla dzieci do lat 7 w Krakowie w tak młodym wieku to przede wszystkim nauka swobodnego przebywania w wodzie i poruszania się w niej w pewny sposób. Dziecko uczy się również bezpiecznych skoków do wody. Każdy mały absolwent powinien być w stanie samodzielnie przepłynąć krótki odcinek basenu. 
    Czas spędzony w wodzie ma być okresem dobrej zabawy, więc zamiast szlifować techniki pływackie, na co przyjdzie odpowiedni moment wraz ze wzrostem ogólnych umiejętności, dzieci angażowane są w ekscytujące zabawy ruchowe. Nauka pływania dla dzieci do lat 7 w Krakowie obejmuje także elementy gimnastyki korekcyjnej pozwalające na eliminowanie wad postawy i optymalny rozwój aparatu ruchowego dziecka.