Nauka pływania dla przedszkolaków – Kraków

Nauka pływania dla przedszkolaków

Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat)

Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie to znakomity pomysł na zapewnienie dziecku wszystkiego, czego maluch potrzebuje. Mowa tutaj oczywiście o świetnej zabawie, rozwoju psychoruchowym oraz możliwości zdobycia bardzo użytecznej w życiu zdolności.

Kurs pływacki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 4 do 7 lat. Jest to kurs prowadzony w grupach liczących sobie od 5 do 10 osób, z jednym instruktorem na każde 5 maluchów. Dziecko powinno posiadać odpowiedni strój kąpielowy i czepek oraz ręcznik i klapki basenowe. Rodzice nie biorą udziału w zajęciach. Jedna lekcja to 45 minut w czasie których dzieci przebywają w basenie o głębokości dopasowanej do ich potrzeb (30-90 centymetrów) oraz o przyjemnej temperaturze nieznacznie powyżej 30 stopni.

Jak wygląda nauka pływania dzieci w wieku przedszkolnym ?

Nauka pływania dla przedszkolaków w Krakowie dla dzieci do lat 7 w Krakowie w tak młodym wieku to przede wszystkim nauka swobodnego przebywania w wodzie i poruszania się w niej w sposób pewny. Dziecko uczy się również bezpiecznych skoków do wody. Każdy mały absolwent powinien być w stanie samodzielnie przepłynąć krótki odcinek basenu. 
    Czas spędzony w wodzie ma być okresem dobrej zabawy, więc zamiast szlifować techniki pływackie, na co przyjdzie dobry moment wraz ze wzrostem ogólnych umiejętności, dzieci angażowane są w ekscytujące zabawy ruchowe. Nauka pływania dla dzieci do lat 7 w Krakowie obejmuje także elementy gimnastyki korekcyjnej pozwalające na eliminowanie wad postawy i optymalny rozwój aparatu ruchowego dziecka. 

BASENGODZINAPOZIOM UMIEJĘTNOŚCIZAJĘCIA 2-4 LATA
Z RODZICEM
EDYCJA II