Nauka pływania 2-4 lata

Formularz zgłoszeniowy - Nauka pływania 2-4 lata

Nauka pływania dla dzieci w wieku 2-4 lat

Nasz program zajęć oparty jest na autorskim  programie nauczania. Celem zajęć jest  adaptacja do środowiska wodnego. Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od drugiego roku życia do czterech lat. Nauka odbywa się przy udziale jednego z rodziców, który wraz z dzieckiem przebywa w wodzie i aktywnie uczestniczy w zajęciach.

  

Jednostka lekcyjna trwa 45 minut i odbywa się jeden raz w tygodniu. Celem kursu jest oswojenie dziecka z wodą oraz nauczenie podstawowych umiejętności ruchowych w środowisku wodnym pod opieką rodzica, który zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie przebywania z dzieckiem w wodzie.

Podczas zajęć poprzez zabawę wykorzystuje się szereg ćwiczeń oswajających z wodą, ćwiczeń z zakresu samodzielnego przemieszczania dziecka na powierzchni wody w pozycji na piersiach i grzbiecie przy aktywnym udziale rąk i nóg, poślizgów na piersiach i grzbiecie, samodzielnych skoków do wody oraz samodzielnego pływania pod powierzchnią wody.

 

Jest to kurs prowadzony w grupach liczących sobie od 5 do 10 osób, z instruktorem oraz rodzicem. Dziecko oraz rodzic powinni posiadać  strój kąpielowy, czepek oraz ręcznik i klapki basenowe. Jedna lekcja to 45 minut w czasie których dzieci przebywają w basenie o głębokości dopasowanej do ich potrzeb oraz o przyjemnej temperaturze w okolicach „Przyatań” na Eisenberga 32 stopni/AWF 32 stopni.