Pływanie

Formularz zgłoszeniowy - Pływanie

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA ZIMOWĄ EDYCJĘ NAUKI PŁYWANIA.

Wszystkie kursy odbywają się na nowoczesnych obiektach pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

 • Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat) – Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie to znakomity pomysł na zapewnienie dziecku wszystkiego, czego maluch potrzebuje. Mowa tutaj oczywiście o świetnej zabawie, rozwoju psychoruchowym oraz możliwości zdobycia bardzo użytecznej w życiu zdolności.
      Kurs pływacki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 4 do 7 lat. Jest to kurs prowadzony w grupach liczących sobie od 5 do 10 osób, z jednym instruktorem na każde 5 maluchów. Dziecko powinno posiadać odpowiedni strój kąpielowy i czepek oraz ręcznik i klapki basenowe. Rodzice nie biorą udziału w zajęciach. Jedna lekcja to 45 minut w czasie których dzieci przebywają w basenie o głębokości dopasowanej do ich potrzeb (30-90 centymetrów) oraz o przyjemnej temperaturze nieznacznie powyżej 30 stopni.  
  Jak wygląda nauka pływania dzieci w wieku przedszkolnym ?
      Nauka pływania dla przedszkolaków w Krakowie dla dzieci do lat 7 w Krakowie w tak młodym wieku to przede wszystkim nauka swobodnego przebywania w wodzie i poruszania się w niej w sposób pewny. Dziecko uczy się również bezpiecznych skoków do wody. Każdy mały absolwent powinien być w stanie samodzielnie przepłynąć krótki odcinek basenu.
      Czas spędzony w wodzie ma być okresem dobrej zabawy, więc zamiast szlifować techniki pływackie, na co przyjdzie dobry moment wraz ze wzrostem ogólnych umiejętności, dzieci angażowane są w ekscytujące zabawy ruchowe. Nauka pływania dla dzieci do lat 7 w Krakowie obejmuje także elementy gimnastyki korekcyjnej pozwalające na eliminowanie wad postawy i optymalny rozwój aparatu ruchowego dziecka.

 

 • Nauka pływania dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży 
  Nauka pływania dla dzieci w Krakowie dla maluchów w wieku przedszkolnym to przede wszystkim oswajanie maluchów z wodą i pokazywanie im, że nie jest ona niczym strasznym. Dzięki osiągnięciu celów, jakie zakłada sobie kurs pływania dla dzieci w Krakowie, można mieć pewność, że dzieci będą znacznie bezpieczniejsze nad wodą.
  Jak wygląda nauka pływania dla dzieci i młodzieży
  Nauka pływania dla młodzieży w Krakowie to zajęcia ruchowe w wodzie o charakterze zależnym od wieku dziecka i od poziomu jego zaawansowania. Kurs pływania dla młodzieży w Krakowie w przypadku dzieci najmniejszych to na początku zabawa w wodzie z udziałem rodzica. Kiedy dziecko potrafi już samodzielnie utrzymać się na wodzie, szkoła pływania dla dzieci i młodzieży w Krakowie zaczyna właściwy kurs, czyli uczy dzieci poruszania się w wodzie. Najpierw z przyrządami, a potem w pełni samodzielnie. Nauka pływania dla dzieci w Krakowie osiąga pierwszy cel, kiedy dziecko jest w stanie poruszać się z pomocą przyrządu, a pierwszy prawdziwy certyfikat pływaka dziecko może otrzymać, kiedy kurs pływania dla dzieci w Krakowie nauczy je samodzielnego przepłynięcia 25 metrów.
  Nauka pływania dla młodzieży w Krakowie to proces ciągły, co oznacza, że szkolenie w kolejnych stylach i szlifowanie techniki w zasadzie nie kończy się nigdy. Swoje podstawowe cele kurs pływania dla młodzieży w Krakowie osiąga oczywiście znacznie szybciej. Utrzymywanie się w wodzie to umiejętność uzyskiwana po kilku lekcjach w wodzie, a kilkanaście lekcji z profesjonalnym trenerem umożliwia swobodne samodzielne pływanie.

 

 • Nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych- zajęcia grupowe (5-10 osób) zajęcia obejmują, naukę pływania stylem grzbietowym, dowolnym(kraulem), klasycznym, motylkowym, skoki elementarne.

 

 • Doskonalenie umiejętności pływackich dzieci, młodzieży i dorosłych – forma zajęć która pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu pływania doskonalenia technik pływania na grzbiecie, kraulem, stylu klasycznego, stylu motylkowego doskonalenie skoków na głowę.

 

 • Zajęcia rehabilitacyjno korekcyjne w wodzie – są to ćwiczenia korygujące wady postawy, które są wplecione w program wszystkich grup pływackich.


Zdjęcia z kursów pływania