Pływanie

Formularz zgłoszeniowy - Pływanie

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA ZIMOWĄ EDYCJĘ NAUKI PŁYWANIA.

Wszystkie kursy odbywają się na nowoczesnych obiektach pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

 • Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat) – Nauka pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie to znakomity pomysł na zapewnienie dziecku wszystkiego, czego maluch potrzebuje. Mowa tutaj oczywiście o świetnej zabawie, rozwoju psychoruchowym oraz możliwości zdobycia bardzo użytecznej w życiu zdolności.
      Kurs pływacki przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli od 4 do 7 lat. Jest to kurs prowadzony w grupach liczących sobie od 5 do 10 osób, z jednym instruktorem na każde 5 maluchów. Dziecko powinno posiadać odpowiedni strój kąpielowy i czepek oraz ręcznik i klapki basenowe. Rodzice nie biorą udziału w zajęciach. Jedna lekcja to 45 minut w czasie których dzieci przebywają w basenie o głębokości dopasowanej do ich potrzeb (30-90 centymetrów) oraz o przyjemnej temperaturze nieznacznie powyżej 30 stopni.  
  Jak wygląda nauka pływania dzieci w wieku przedszkolnym ?
      Nauka pływania dla przedszkolaków w Krakowie dla dzieci do lat 7 w Krakowie w tak młodym wieku to przede wszystkim nauka swobodnego przebywania w wodzie i poruszania się w niej w sposób pewny. Dziecko uczy się również bezpiecznych skoków do wody. Każdy mały absolwent powinien być w stanie samodzielnie przepłynąć krótki odcinek basenu.
      Czas spędzony w wodzie ma być okresem dobrej zabawy, więc zamiast szlifować techniki pływackie, na co przyjdzie dobry moment wraz ze wzrostem ogólnych umiejętności, dzieci angażowane są w ekscytujące zabawy ruchowe. Nauka pływania dla dzieci do lat 7 w Krakowie obejmuje także elementy gimnastyki korekcyjnej pozwalające na eliminowanie wad postawy i optymalny rozwój aparatu ruchowego dziecka.

 

 • Nauka pływania dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży 
  Nauka pływania dla dzieci w Krakowie dla maluchów w wieku przedszkolnym to przede wszystkim oswajanie maluchów z wodą i pokazywanie im, że nie jest ona niczym strasznym. Dzięki osiągnięciu celów, jakie zakłada sobie kurs pływania dla dzieci w Krakowie, można mieć pewność, że dzieci będą znacznie bezpieczniejsze nad wodą.
  Jak wygląda nauka pływania dla dzieci i młodzieży
  Nauka pływania dla młodzieży w Krakowie to zajęcia ruchowe w wodzie o charakterze zależnym od wieku dziecka i od poziomu jego zaawansowania. Kurs pływania dla młodzieży w Krakowie w przypadku dzieci najmniejszych to na początku zabawa w wodzie z udziałem rodzica. Kiedy dziecko potrafi już samodzielnie utrzymać się na wodzie, szkoła pływania dla dzieci i młodzieży w Krakowie zaczyna właściwy kurs, czyli uczy dzieci poruszania się w wodzie. Najpierw z przyrządami, a potem w pełni samodzielnie. Nauka pływania dla dzieci w Krakowie osiąga pierwszy cel, kiedy dziecko jest w stanie poruszać się z pomocą przyrządu, a pierwszy prawdziwy certyfikat pływaka dziecko może otrzymać, kiedy kurs pływania dla dzieci w Krakowie nauczy je samodzielnego przepłynięcia 25 metrów.
  Nauka pływania dla młodzieży w Krakowie to proces ciągły, co oznacza, że szkolenie w kolejnych stylach i szlifowanie techniki w zasadzie nie kończy się nigdy. Swoje podstawowe cele kurs pływania dla młodzieży w Krakowie osiąga oczywiście znacznie szybciej. Utrzymywanie się w wodzie to umiejętność uzyskiwana po kilku lekcjach w wodzie, a kilkanaście lekcji z profesjonalnym trenerem umożliwia swobodne samodzielne pływanie.

 

 • Nauka pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych- zajęcia grupowe (5-10 osób) zajęcia obejmują, naukę pływania stylem grzbietowym, dowolnym(kraulem), klasycznym, motylkowym, skoki elementarne. Każdy z nas uczy się pływać jako dziecko, prawda? Niestety nie. Szacuje się, że jedna czwarta dorosłych nie potrafi utrzymać się na powierzchni wody. Na szczęście nigdy nie jest za późno, aby to zmienić. Pomoże wam w tym szkoła pływania dla dorosłych w Krakowie.

  Kursy przez nas organizowane adresowane są do tych osób, które chcą nauczyć się pływać. Na naszych lekcjach pływania zapoznasz się z żywiołem wody powoli i bezpiecznie. Nasi doświadczeni instruktorzy pływania pokażą ci, jak zachować się w wodzie i zapoznają chętnych z najpopularniejszymi stylami pływackimi.
  Dlaczego warto nauczyć się pływać?
  Nauka pływania dla dorosłych w Krakowie to nie tylko możliwość nauczenia się bezpieczeństwa w wodzie. Pływanie jest też korzystne dla naszego zdrowia. Dorosłe osoby często mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym lub stawami kolanowymi czy biodrowymi. Podczas pływania poruszamy się przy stosunkowo niskim obciążeniu stawów. Pozwala to trenować mięśnie i poprawić naszą wydolność, jeśli chodzi o układ sercowo-naczyniowy. Dodatkowo pływanie jest sportem, gdzie niezwykle jest trudno o jakąkolwiek kontuzję. Umiejętność pływania jest też niezwykle przydatna i wygodna. Brak tej umiejętności ogranicza nas w trakcie letniego urlopu. Nie możemy skorzystać z wielu atrakcji związanych z wodą. To ostatecznie pozbycie się obaw, jeśli chodzi o pływanie łódką, kajakiem czy jachtem. Umiejętność pływania pozwala nam w większym stopniu korzystać z atrakcji, jakie znajdziemy nad morzem czy na jeziorach.

 

 • Doskonalenie umiejętności pływackich dzieci, młodzieży i dorosłych – forma zajęć która pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu pływania doskonalenia technik pływania na grzbiecie, kraulem, stylu klasycznego, stylu motylkowego doskonalenie skoków na głowę. Pływanie jest bardzo proste i w dodatku jest całkowicie naturalne dla człowieka, chociaż oczywiście nasze przygotowanie ewolucyjne do niego jest umiarkowane. Korzyści płynące z częstego przebywania w wodzie są dla nas przeogromne ze względu na poprawę kondycji fizycznej, jak również eliminowanie stresu. Ważne jest jednak to, by pływać w sposób odpowiedni, co pomaga w lepszym wykorzystaniu czasu w wodzie, jak również daje większą przyjemność i jest bezpieczniejsze. Dlatego zapraszamy na nasz kurs pływania dla zaawansowanych w Krakowie.

  Prowadzona przez nas szkoła pływania dla zaawansowanych w Krakowie jest miejscem, gdzie oczywiście można postawić swoje pierwsze kroki w wodzie, ale oprócz uczenia osób, które dopiero zaczynają pływać, naszym polem zainteresowania są osoby posiadające już co najmniej podstawowe kompetencje w tym zakresie. We współpracy z osobami, dla których woda nie jest już zagadką, jesteśmy w stanie przekazywać arkana bardziej złożonych technik pływackich od tych, które są nauczane w czasie pierwszych kontaktów z wodą. Jesteśmy w stanie też pomagać w szlifowaniu każdej z technik. Podobnie jak w przypadku innych sportów, pływactwo wymaga odpowiednich zdolności doświadczenia. Obie te kwestie można rozwijać samodzielnie, ale posiadanie instruktora, który wskaże popełniane błędy oraz podpowie, w jaki sposób najskuteczniej można wyzwolić się z utrwalanego do tej pory błędu. Nasza szkoła pływania to efektywniejszy sposób rozwoju umiejętności pływania.

 

 • Zajęcia rehabilitacyjno korekcyjne w wodzie – są to ćwiczenia korygujące wady postawy, które są wplecione w program wszystkich grup pływackich. Lekarze często zalecają pływanie na przykład na bóle kręgosłupa. Jest to aktywność fizyczna naprawdę korzystna dla zdrowia, a przy tym można zacząć w zasadzie w każdej chwili. Zajęcia rehabilitacyjne na basenie w Krakowie prowadzone są dla wszystkich – w różnych grupach wiekowych. Można na nie zapisać dzieci w wieku przedszkolnym, w wieku szkolnym, młodzież, a także osoby dorosłe. Zajęcia korekcyjne w wodzie w Krakowie mają na celu skorygowanie wad postawy, o jakie nie jest trudno we współczesnym świecie. Warto, ponieważ dzięki temu można się ustrzec poważniejszych problemów i dolegliwości zdrowotnych w przyszłości. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, choć można jeszcze dobrać kolejny dzień. Zajęcia rehabilitacyjne są wplecione w program każdej grupy pływackiej – nie trzeba więc przynosić żadnego skierowania. Wystarczy chcieć lepiej zadbać o swoje zdrowie i formę!

  Korzyści zdrowotne z zajęć rehabilitacyjno-korekcyjnych na basenie

  Rehabilitacja w wodzie jest nie tylko przyjemna, ale i przebiega o wiele szybciej. Woda rozluźnia bowiem mięśnie, pozwala się zrelaksować, a jednocześnie stanowi dla ciała człowieka pewien opór, który trzeba zwalczyć, by wykonać konkretne, zalecane przez instruktorów ćwiczenia. Co za tym idzie, rehabilitacja w wodzie wzmacnia pewne grupy mięśni, a innym pozwala odpocząć. Całe 45 minut ćwiczeń na basenie odpowiada zaledwie 10 minutom ćwiczeń na lądzie, a więc stawy są mniej obciążone. Zmniejsza się ryzyko kontuzji, a w dodatku poprawia się także samopoczucie ćwiczących.


Zdjęcia z kursów pływania